Krwinka walcząca, czyli Javarsovia 2k9

Piszę ten post z klawiatury Logitech Wave, którą udało mi się zdobyć (po raz pierwszy wygrałem coś na konferencji:D) podczas konkursu organizaowanego przez firmę Javart.

Wyjazd do stolicy uważam za udany, choć do wszystkich prezentacji miałem tym razem nosa. Wybrałem:
Obliczenia w chmurach – Od kiści po siatce do chmury (mogło być super, było bez rewelacji)
Garbage First – nowy garbage collector w maszynie HotSpot (solidny, dobrze przygotowany wykład)
Klastry i loadbalancer w JBossie
Android z perspektywy programisty Java
Ewolucja Architektury (dobrze się słuchało)

Sama konferencja dobrze przygotowana, uczestnicy przybyli tłumnie, wszyscy dostali koszulki, dużo osób dostało kubki – wielkie brawa dla organizatorów, którzy zadbali, aby wszystko działało i było jak najlepiej. Przyjemnie uczestniczyć w dogranej konferencji z perspektywy uczestnika, trzeba tylko przyjść i słuchać/dyskutować, można nawet coś wygrać.
*wywodzi się z mojej interpretacji loga, na której zamiast Duke’a połączonego z syrenką dopatruję się krwinki 🙂
ps. To był pierwszy znany mi event Javowy od znacznego czasu, podczas którego Jacek Laskowski nie był prelegentem 🙂

Author: ags

bio

3 thoughts on “Krwinka walcząca, czyli Javarsovia 2k9”

  1. To prawda – pierwszy beze mnie w roli prelegenta. Mogę nawet śmiało powiedzieć, że pierwszy, w którym brałem udział bardziej w roli uczestnika niż organizatora. Kapituła zadbała, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik i…pozbawiła mnie…ekhm…dała mi możliwość bycia uczestnikiem. Udało się!

    A ta krwinka to dobre. Na początku nie mogłem skapować o co biega.

  2. no właśnie czemu ze scenki rodzajowej na koszulce bije taką agresją? Chyba byłoby by lepiej, gdyby krwinko-duke pomagał syrence-smokowi(to moja interpretacja). Mógłby swoim mieczem przecinać tamy na Wiśle, by syrenka mogła przepłynąć, lub inny pomocny gest. Wszak Java ludziom pomagać powinna 🙂

  3. Ta agresja to walka krwinki-smokowi, to walka z robalami w naszych aplikacjach, aczkolwiek słyszałem różne interpretacje. Mi się ta podoba. Pewnie jedynie autor wie, co miał na myśli i tyle, ile ludzi, tyle pomysłów. Java pomaga ludziom zrozumieć jak wiele języków jest wokół i wszystkie (ok, prawie wszystkie) mają swoje odpowiedniki na JVM. To dopiero pomoc. (zacząłem czytać książkę o Clojure i stąd ta interpretacja).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.